MÓWI SIĘ ŻUŻEL SEZON 01

PODCAST DOSTĘPNY NA PLATFORMACH:

SEZON 01

Pierwszy sezon podcastu “Mówi się ŻUŻEL” zabiera słuchaczy w fascynującą podróż po świecie żużla, łącząc pasję, humor i nieoczekiwane anegdoty. W każdym z trzynastu odcinków, prowadzący Jacek Dreczka angażuje się w głębokie i często niekonwencjonalne rozmowy z ikonami tego sportu, takimi jak Piotr Pawlicki, Patryk Dudek, czy Martin Vaculik. Od otwartych dyskusji o warunkach na stadionach, przez osobiste historie i wyzwania zawodników, po zabawne i unikalne spostrzeżenia dotyczące życia żużlowego – każdy odcinek oferuje coś wyjątkowego. Słuchacze mają szansę poznać sport od środka, odkrywając jego różnorodność i głębię, a także doceniając osobiste i ludzkie aspekty, które często umykają w tradycyjnych mediach. To sezon pełen autentyczności, pasji i niezapomnianych opowieści, który pokazuje, że żużel to nie tylko sport, ale cała kultura i społeczność.

Piotr Pawlicki i Jacek Dreczka naprzeciwko siebie ale jednak razem zrobili ranking miast żużlowych. Na którym stadionie woda cieknie pod prysznicem? W którym mieście jest najlepiej położony park maszyn? A spaliny podczas grzania silników? To poważny problem podczas badania trzeźwości. Kibiców z Zielonej Góry, Wrocławia, Częstochowy, Łodzi, Rybnika, Gniezna, Rzeszowa, Opola, Ostrowa Wielkopolskiego i… Leszna powinno to zainteresować.

Patryk Dudek zaczął ostrożnie a zakończył z przytupem. Irytuje go spiker z  Wrocławia który… prowadzi z nim rozmowę. Czyli Jacek Dreczka. W Zielonej  Górze nie ma tramwajów a tor w Landshut jest do dupy. Jest też o  Poznaniu, Lublinie, Pile, Daugavpils i Krośnie. Mocno się trzymajcie.

Grzegorz Zengota – stadiony I S01E03

Grzegorz Zengota mówi, że na Motoarenie w Toruniu toalety są uświnione. I trzeba coś z tym zrobić bo wstyd. Opowiada o swoim upadku na hulajnodze w centrum Bydgoszczy i o niezapomnianym rekordzie toru w Gorzowie. Który wywalczył ale „sprytni” działacze Stali dopisali mu sekundę. Jest też o Gdańsku, Rawiczu i Grudziądzu. A to nie wszystko. Prowadzi Jacek Dreczka.

Na prezentacji machał lewą ręką. Czerwonego nie cierpiał. Na balety chodził. Kasę w reklamówce woził. A teraz wszystko się zmieniło.  Posłuchajcie Mariusza Staszewskiego. To dobrze zainwestowany czas.  Sekunduje Jacek Dreczka.

Speedway  Rider Piotr Protasiewicz ogłasza, że zorganizuje swój turniej  pożegnalny. I może nawet napisze książkę. Odpowiada na te same pytania z  którymi zmierzył się… 26 lat temu. Rozmawiają pan Piotr i pan Jacek  którzy na koniec przeszli na „ty”. Ty też posłuchaj.

Poznajcie  trenera reprezentacji Polski. Który policzył tętno żużlowców Czy studia skończył dla „papieru”? Jego kolegą z grupy na AWF-ie był  Piotr Protasiewicz. To ten który dołączy do sztabu szkoleniowy kadry  narodowej. Rafał Dobrucki z sentymentem wspomina Piłę. To był polityczny  klub. Rafał ceni dobre dziennikarstwo. Dlatego chętnie przyszedł do  studia. Dla Jacka Dreczki to duże wyróżnienie.

Meteorologiem  byłby dobrym. Bo ma ciekawe obserwacje pogodowe. W trakcie sezonu (nie  tego) przytył 8 kilogramów. Dominik Kubera opowiada kto go szarpał za  koło i co sądzi o delegacie GKSŻ-u, Maksymie Drabiku i Bartoszu  Zmarzliku. To bardzo ciekawy Dominik jest. Jacek Dreczka zdecydowanie poleca.

Gleb jest żużlowcem, żeby to było jasne. Przed startem miewa bzika na punkcie nesquika. Miało być o osobach funkcyjnych a wyszło jak zawsze z Glebem. Jacek Dreczka pożyczył mu buty na bankiet. Słuchajcie do samego końca. To nie była próba!

Straszył, że wjedzie tam na ten ten i się skończy troszeczkę inaczej. Ale nie każdy kibic wie, że kiedyś naprawdę poszedł do sędziego. I z buta… zdjął laczka. Grzegorz Walasek i Jacek Dreczka często mieszkali w tym samym hotelu w Rzeszowie. No i tam było ciekawie.

Rozmówki polsko-słowackie. Krásny Martin opowiedział jak kibice powinni się zachowywać wobec idoli. Tatuaże go bolą. Dlatego zapuszcza włosy. No i  nareszcie ktoś dokładnie wytłumaczył czym jest plochá i czym dráha. Martin Vaculik i Jacek Dreczka się nagadali i to nagrali.

Janusz polskiego żużla nie gniewa się za ten przydomek. Ma duży dystans. Dlatego można było pogadać o snusach, seksie, grach na komórkę a nawet trochę o żużlu. Janusz Kołodziej i Jacek Dreczka to rocznik 1984. Chyba dobry rocznik. A nie jest za głośno?

Podcast przeznaczony dla słuchaczy pełnoletnich. To nie żart. Chociaż w podcaście jest trochę żartów. Adam Skórnicki w dniu nagrania odzyskał prawo jazdy. Z Jackiem Dreczką poznali się w Poznaniu. To którą herbatkę Sqóra woli? Na zdrowie!

W podcaście pojawia się niespodziewany gość. Niespodziewane wątki też się pojawiają. To nagranie jest specjalnego przeznaczenia. Dla osób pełnoletnich. Jacek Gollob czekał na Jacka Dreczkę. Wilki Krosno rulez!