MÓWI SIĘ ŻUŻEL SEZON 02

PODCAST DOSTĘPNY NA PLATFORMACH:

SEZON 02

Między innymi we Wrocławiu, Gorzowie, Opolu, Częstochowie, Bydgoszczy, Ostrowie i Poznaniu pytaliście na stadionach czy będzie drugi sezon podcastów „Mówi się żużel”. I jest. Głównie dlatego, że pytaliście. Okazuje się też, że naszym kolejnym gościom nie trzeba tłumaczyć czym są nasze rozmowy. Bo słuchają. A jak żużlowcy słuchają to znaczy, że głupio nie gadamy. W drugim sezonie do nowych, ciekawych treści dołączyli partnerzy. To też podnosi rangę naszych podcastów. Tak, naszych bo tworzymy je wspólnie.

Spotkania ze starą gwardią i  idolami nastolatek

Niektórzy żużlowcy brali udział w wielu długich wywiadach czy nawet podcastach. A mimo to w naszych rozmowach niektóre anegdoty opowiadają pierwszy raz. I na tym to polega. Na swobodnej przestrzeni i wyczuciu. Staramy się tak dobierać gości żeby co tydzień tematyka mocno się różniła. Wiemy, że lubicie starych dobrych “rajderów”, którzy nie muszą gryźć się w język ale też czynnych żużlowców którzy przychodzą na luźną “bajerę”. 

Mówi się… partnerzy

To jest ciekawe zjawisko. Nasi potencjalni partnerzy bardzo rzadko odmawiają nam wsparcia. Dla wielu firm które biorą pod swoje skrzydła konkretne odcinki, zaistnienie w przestrzeni podcastów jest czymś zupełnie nowym. Budowanie swojej marki w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie ma sens. Tu cytat z dwumiesięcznika Press (tekst z 29.07.2023 r.): „Z zeszłorocznego badania brokera Agory wynika, że ponad 2/3 respondentów deklaruje, że akceptuje odcinki czy podcasty sponsorowane przez markę. Badanie przeprowadzone przez Nielsena w Stanach Zjednoczonych wykazało, że 78 procentom respondentów nie przeszkadzają reklamy lub sponsorowane treści w podcastach, a ponad 62 procent słuchaczy rozważa zakup nowych produktów i usług po usłyszeniu o nich w podcastach…”.

Już zaczęliśmy. Mama nie kupiła kożucha żeby Emil miał na motor. Zresztą motorem po zawodach pojechał kiedyś do domu. Grzeczny i normalny chłopak. 3 razy był na podium indywidualnych mistrzostw świata. Ma 34 lata. Mówi, że Grand Prix jest nudne. Bez urazy. Posłuchajcie. Bo to fajne jest.

Sędzia żużlowy. Takiej studyjnej i długiej rozmowy jeszcze nie grali. Inteligentny gość. Nie cierpi hotelowych wieczorów. Bez mrugnięcia opowiedział ile trwa mrugnięcie. No i co takiego ma znaczenie, że na tej wieżyczce lubi a na tamtej nie lubi sędziować. Eco dla Biznesu nam pomogło. Dziękujemy

Który żużlowiec ma najmocniejszy uścisk dłoni w PGE Ekstralidze a kto podaje „śliskiego śledzia”? Maciek wszedł na jupiter i nie wiedział jak zejść. We Wrocławiu trochę się ukrywa i niespecjalnie lubi kiedy ktoś stoi pod jego domem. Mistrz Polski i mistrz świata juniorów mówi za co ceni Bartosza Zmarzlika i dlaczego omal nie pobił się z Liroyem. Rozmowa z tanią energią od Eco dla Biznesu. Dziękujemy

„Falubazem” się bywa a ”Stalowcem” się jest. Piotr jest też pechowym szczęściarzem. Bo przegrał tytuły ale wygrał drugie życie. Wali prosto z mostu. Takich żużlowców już nie produkują. Fajnie, że dzisiaj nie trzeba już stać za żywopłotem żeby krzyknąć: dzień dobry Panie Piotrze. Poszliśmy na lody Grand Gelato. Dziękujemy Kaskat Dairy.

Przemek zadebiutował w tak długim nagraniu. O Zielonej Górze, Grudziądzu, Lesznie i Gorzowie opowiedział ciekawe rzeczy. O piętach i bulimii też. Człowiek sobie sprawy z tych problemów nie zdaje widząc go na motocyklu. Przemysław Pawlicki jest ojcem trzech synów i jeszcze bardziej chce jeździć bez hamulców. Partnerem rozmowy jest Magik Chłodnictwo. Dziękujemy. Napiszcie w komentarzu jak Przemek poradził sobie w debiucie.

Babcia Pomidor istniała naprawdę. Była teściową Kluski. Slammer zmienia kwadrat. A teraz po naszemu. Sławek jest dwukrotnym indywidualnym mistrzem Polski na żużlu. Reklama tego odcinka to w dwóch słowach: Sławomir Drabik. Polecamy Bobby Frut bo ich warzywa i owoce uratowały nas po baletach.

Oprócz motorów Bartłomiej zabiera na zawody dużo kiełbasy i kabanosów. Koledzy z toru chętnie zamawiają wyroby z masarni jego dziadka. A rodzice mają dom weselny i ogólnie w koło jest wesoło. Bartłomiej mówi co zrobi z bluzą w której dał się sfotografować z byłym prezesem Stali Gorzów. To pierwszy dwudniowy podcast w dużej mierze poświęcony grze w Speedway Biznes. Za dobrą zabawę dziękujemy firmie Betard. To nasz mocny partner w budownictwie… podcastów.

Najlepszy łotewski żużlowiec biegle mówi w czterech językach. W sumie to nawet w pięciu bo po łacinie też całkiem nieźle zasuwa. Ale to żadna sensacja bo Andrzej mówi, że przekleństwa w boksach to norma. Nareszcie odłożył parę groszy i kupił dom. Mówi o rozwoju żużla na Łotwie i najlepszych polskich miastach. Andrzej Lebiediew poleca. Nasz podcast i firmę Betard którą my też polecamy. Andrzeja polecamy również.

Ranking hymnów polskich klubów żużlowych zrobiliśmy jako pierwsi na świecie. Rafał jest chórzystą. Co za bas! Jest menagerem Artioma Laguty (mówi, że nie Łaguty). Sprzedaje części żużlowcom. Komentuje turnieje Grand Prix w telewizji. Jest gawędziarzem z nieprzyzwoicie dużą potrzebą opowiadania ciekawostek. I jeszcze Eco dla Biznesu nam w tym wszystkim pomogło. Wesołych świąt!

Wymuszone wywiady podczas meczów w parku maszyn są błędnym kołem. Szymon to nawet współczuje tym, którzy muszą ich słuchać. Padły mocne słowa o… wolności słowa. I te tyczki nad głowami. A dajcie spokój. Indywidualny mistrz Polski na żużlu wrzuca ciekawy pomysł. Żeby zamiast 250cc młodzież śmigała na 500cc ze zwężką. Czym u licha jest zwężka? A Szymona upadki to tak specjalnie czy nie specjalnie? W tym podcaście chłopaki nie gryzą się w języki. Bissole Business Travel życzy przyjemnej podróży przez ciekawostki i kontrowersje.

Niezręcznie, że czterokrotny mistrz świata na żużlu wciąż nie ma prawka na motor. Dlatego Bartosz właśnie zapisał się do szkoły nauki jazdy. Podczas zawodów w boksie często zagląda w swój telefon. W podcaście powiedział, że dostaje tam filmiki zgrywane chwilę wcześniej z telewizora. Kto je nagrywa? Luźny i swobodny ale nie za długi, taki jest ten podcast. Zapraszamy na rozmowę z Bartoszem Zmarzlikiem z Kinic. Niekoniecznie z mistrzem świata. Beckhoff Automation wziął pod skrzydła chyba ciekawy odcinek. Dziękujemy.

Bajer to Bajer. Złote dziecko toruńskiego żużla i król dyskotek. Uwielbiał zakłady ze sponsorem i dobrze wspomina niektóre zakłady… karne. Nawarzył piwa, wypił i się naprawia. Lata 90. to był czas. Piękny żużel i kolorowe biznesy. Tomasz Bajerski jest trenerem i mówi jak jest a do tego czasem potrzebne są przekleństwa. Proszę się nie gniewać. Hotel Mieszko w Gorzowie zaprasza a my jedziemy.

W imię ojca i syna, wujka i kuzyna. Drzewo genealogiczne klanu Fajferów ma poplątane gałęzie. Dlatego solidnie do tego tematu przysiedliśmy. Ale to po familiadzie. Pytania okazały się trudne a suchar nawet śmieszny. Oskar Fajfer jest kuzynem Kevina Fajfera. Są żużlowcami, synami Tomasza i Adama Fajferów, legend Startu Gniezno. Partnerem odcinka są Jola i Tomek czyli Kruszarnia Simnat Poznań. Dziękujemy i jedziemy.

O wilku mowa. Vaclav Milik poleca… czeskie piwo i nie tylko. To są rozmówki czesko-polskie o traktorach, bramborach i motorach. Rozszyfrowaliśmy jak niebezpieczny jest Jozin z Bazin. Vaclav (nie żaden Vaszek) zdradził też, że zmienia image. W pierwszej lidze będzie wąs i fryzura na czeskiego piłkarza. Słuchajcie nas na spacerach, w domach ale też w pojazdach Go Car Taxi Wrocław. 732 71 72 73 ale numer!

Imprezy w Autosanie, amerykański sen Zbigniewa Morawskiego, nocne stróżowanie na stadionie a później spięcia o kasę i blokowanie transferu. Sławomir Dudek przekonał się, że wychowankowie w klubach mają trudniej niż żużlowcy sprowadzeni z innych miast. No i ten Gorzów. Coś rodzinę Dudków tam przyciągało i chyba… nadal przyciąga. Ojcowie w boksach synów? Dla Sławka to nie problem. REXER – najlepsze rozwiązania inżynieryjne ładnie nam tu pomógł. Dziękujemy.

Bez tabu. Czy dobrze, że podpisała kontrakt w Falubazie? Chyba nie. Czy powinna odmówić? Chyba tak. Ale na pewno spełniła swoje marzenie. Klaudia Szmaj została pierwszą kobietą z licencją żużlową. Odgrzewany kotlet? Niekoniecznie. To pierwszy podcast z Klaudią i pierwsze pytanie o to, jak jeździć na żużlu podczas miesiączki. Bez tabu. Fajnie, że Klaudia się zgodziła na tę rozmowę. Podstawić taxi? GO CAR TAXI to najbardziej żużlowa korporacja we Wrocławiu. Numer 732 71 72 73. Dziękujemy.

Numer KRS: 0000270261 (FUNDACJA STUDENCKA “MŁODZI – MŁODYM”) i w rubryce na cel szczegółowy wpisujemy: AS WYBRZEŻE GDAŃSK 10756. Tak można przekazać 1,5% podatku na przyszłość Polskiego i gdańskiego żużla. Taki młody „Olszak” by się przydał. Otwarcie mówi, że jak kazali jechać to się jechało a nie jak teraz te panienki. Jarosław Olszewski poleciał do USA i uczył jazdy na żużlu. Na miejscu dostał pistolet, który chronił go przed kojotami. Jarek opowiada historię nocnego honowania cylindra. Co za akcja w ogóle? Jeździł w kultowym kasku na bardzo dziwnie sprężonych silnikach i do tego na długim gazie. Trzymajcie się mocno bo napięcie rośnie z każdą minutą tego podcastu.

Fizjoterapeuta. Ponad 30 lat pracuje z kadrą Polski w piłce ręcznej. Pod koniec lat 90. podał rękę żużlowcom. Opracował program dla dyscypliny. Był jednym z najbardziej zaufanych ludzi Tomasza Golloba. Razem zdobywali tytuł IMŚ. Jerzy Buczak tłumaczy, jak na żużlowców wpływa alkohol i seks. Po przesłuchaniu tego podcastu powinniście mieć… czucie głębokie. Immegas Polska dał nam dużo ciepła, za które dziękujemy.

Pan Krzychu to taki nawet żartowniś jest. Gość z dystansem do siebie i do życia. Dlaczego tytuł odcinka to „wytrwałość”? Bo była mu potrzebna w karierze sportowej i w bliższym poznaniu przyszłej żony, którą zobaczył na trybunach w Toruniu. Ale wtedy był rezerwowym. Krzysztof Jabłoński to drugi junior świata z 1998 roku i pierwszy senior Europy z 2006. Tą ponad dwugodzinną rozmową kończymy drugi sezon podcastów. Dziękujemy i życzymy miłego wypoczynku w Hotelu Mona Lisa w Kołobrzegu-Podczelu. Mówi się żużel.