MÓWI SIĘ ŻUŻEL SEZON 03
PODCAST DOSTĘPNY NA PLATFORMACH:
SEZON 03
Między innymi we Wrocławiu, Gorzowie, Opolu, Częstochowie, Bydgoszczy, Ostrowie, Poznaniu, Lublinie, Grudziądzu, Pile i w Chorzowie pytaliście na stadionach czy będzie trzeci sezon podcastów „Mówi się żużel”. I jest. Głównie dlatego, że pytaliście. Okazuje się też, że naszym kolejnym gościom nie trzeba już tłumaczyć czym są nasze rozmowy. Bo słuchają. A jak żużlowcy słuchają to znaczy, że głupio nie gadamy.
Spotkania ze starą gwardią i idolami nastolatek
Niektórzy żużlowcy brali udział w wielu długich wywiadach czy nawet podcastach. A mimo to w naszych rozmowach niektóre anegdoty opowiadają pierwszy raz. I na tym to polega. Na swobodnej przestrzeni i wyczuciu. Staramy się tak dobierać gości żeby co tydzień tematyka mocno się różniła. Wiemy, że lubicie starych dobrych “rajderów”, którzy nie muszą gryźć się w język ale też czynnych żużlowców którzy przychodzą na luźną “bajerę”.
Mówi się… partnerzy
To jest ciekawe zjawisko. Nasi potencjalni partnerzy bardzo rzadko odmawiają nam wsparcia. Dla wielu firm które biorą pod swoje skrzydła konkretne odcinki, zaistnienie w przestrzeni podcastów jest czymś zupełnie nowym. Budowanie swojej marki w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie ma sens. Tu cytat z dwumiesięcznika Press (tekst z 29.07.2023 r.): „Z zeszłorocznego badania brokera Agory wynika, że ponad 2/3 respondentów deklaruje, że akceptuje odcinki czy podcasty sponsorowane przez markę. Badanie przeprowadzone przez Nielsena w Stanach Zjednoczonych wykazało, że 78 procentom respondentów nie przeszkadzają reklamy lub sponsorowane treści w podcastach, a ponad 62 procent słuchaczy rozważa zakup nowych produktów i usług po usłyszeniu o nich w podcastach…”.
prof. Jerzy Bralczyk – mówi się w żużlu
Jacek Dreczka, Paweł Parys – cz.2 zmiana gospodarza | S03E18
Jacek Dreczka, Paweł Parys – zmiana gospodarza cz. 1 | S03E18
Piotr Olkowicz – żużel przez wielkie G I S03E17
Tomasz Gapiński – trzecia młodość | S03E16
Adrian Miedziński – padłeś? Powstań | S03E15
Jarosław Szymkowiak – czarny koń | S03E14
Krzysztof Kasprzak – teraz już można | S03E13
Patrick Hansen – sele są dwa | S03E12
Jarosław Gała – toromistrz bez tabu | S03E11
Tobiasz Musielak – tajemnice srebrnego zeszytu | S03E10
Artem Laguta, Rafał Lewicki – team od środka | S03E09
Indywidualny mistrz świata na żużlu z 2021 roku miał ciężkie trzy tygodnie po odstawieniu snusów. Chorwatem nie będzie. Ma dwa obywatelstwa: rosyjskie i polskie. Artem Laguta i Rafał Lewicki to ciekawy duet, bo jeden jeździ a drugi wymyśla. Są też Marcin Maroszek i Damian Brenk. Duuużo ciekawostek o motocrossie w kontekście żużla. Oj dużo. Czy prawa noga w żużlu jest ważniejsza niż lewa? Zdaniem Artema absolutnie nie! Żużlowiec tłumaczy też jak skutecznie odbijać się tylnym kołem od bandy i po co było szaleć tak. I Artem i Rafał to jeźdźcy fabryczni RK Racing i coraz bardziej żużlowej marki Eco dla Biznesu. Ten dostawca energii odnawialnej jest też partnerem podcastu Mówi się żużel.
Jacek Gollob – bonus, spontan i w ogóle
To nie jest klasyczny odcinek. Absolutnie. Przy okazji przedświątecznej wizyty po prostu dobrze nam się gadało. Więc zaczęliśmy nagrywać. O turniejach gwiazdkowych w Pile. O Łańcuchu Herbowym w Ostrowie. Pan Cerba. Dlaczego KK507 już skończył jeździć? Nie powinien. Plebiscyty Tygodnika Żużlowego na rauszu. Wspaniałe imprezy. Wyjaśniliśmy też kilka niewyjaśnionych wątków z pierwszego podcastu “Jacek Gollob – punk not dead z 8 marca 2023 r.”. Miało być krótko a wyszło tyle co wtedy. Do siego roku od Jacków.
Wiktor Przyjemski – purpurowe dziecko | S03E08
Dlaczego purpurowe, właśnie nie wiadomo. Tak uznał jego team. Purpurowe bo nie złote. A złote to są niektóre omówione przez nas tytuły prasowe. Wiktor Przyjemski jest błyskotliwy nie tylko na torze. Rocznik 2005. Indywidualny i drużynowy mistrz świata juniorów. Omawiamy wszystkich i wszystko co go otacza. Od majtek przez klocki lego po otwieranie drzwi w autobusie komunikacji miejskiej. Firmy: Abramczyk i Novacode z Przyjem… nością nam tę rozmowę ułatwiły.
Oleksandr Loktaev – adrenalina | S03E07
Ta rozmowa jest jak wyścig o wysoką stawkę. Ale Sasza taki jest. Jak mówi to szczerze a jak jeździ to ostro. Jest Ukraińcem rosyjskiego pochodzenia. Rzadko się otwiera. Woli się ścigać niż o tym gadać. Wszędzie szuka adrenaliny dlatego jest żużlowcem z powołania. W Polsce zaczynał w 2010 roku. Pierwszy kontrakt podpisał w Zielonej Górze. Do 2024 roku jeździł też dla Rybnika, Łodzi, Ostrowa Wlkp., Poznania i Bydgoszczy. Dużo obserwuje, ma swoją filozofię. Jest mieszkańcem Bydgoszczy. Oleksandr często korzysta z usług hotelu Novotel Poznań Centrum przy ul. Władysława Andersa 1 w Poznaniu. To partner tego odcinka.
Tomasz Walczak i Krzysztof Meyze – komisarz sądzi | S03E06
Komisarz toru podczas meczu robi około 17 kilometrów. Nie przygotowuje toru. Mówi, że chce dużo ścigania. Zarabia dwa dwieście pięćdziesiąt. I ma sędziego na ciągłym podsłuchu. Tomasz Walczak jest komisarzem ale był marudą 🙂 Kierownikiem drużyny. Falubazem. I spiął się kiedyś z sędzią Krzysztofem Meyze. Teraz są jak bracia. Pan sędzia jest pierwszym gościem, który drugi raz występuje w naszym podcaście. Bo wcześniejsze rozmowy były niedokończone. Przepraszamy, że trwa to tak długo ale w hotelu Novotel Poznań Centrum bardzo dobrze nam się czas spędzało.
Rafał Wilk – o to chodzi | S03E05
O niepełnosprawności trzeba umieć rozmawiać. On umie bo jest niepełnosprawny, ale mimo to bardziej sprawny niż niejeden zdrowy człowiek. Rafał Wilk to dumny rzeszowianin, chociaż urodził się Łańcucie. Na żużlu jeździł 16 lat. Karierę przewał mu wypadek na torze w Krośnie. Z jego winy. Wziął niepełnosprawność za rogi i został mistrzem olimpijskim w handbike’u. Rowerze napędzanym rękoma. Jest doktorem nauk o kulturze fizycznej. To inspirująca i wzruszająca historia, za którą dziękujemy BSI Construction.
Krzysztof Cegielski – pierwszy wśród drugich I S03E04
Całe życie drugi. Ale wszystkiego spróbował i niczego nie żałuje. Kris chciał pogadać na ostro. Im trudniej tym łatwiej. Charakterny gość. A, że niektórych wkurza? On to chyba lubi. Jeździł na żużlu 8 lat do 3 czerwca 2003 roku. W Szwecji uszkodził kręgosłup i jest niepełnosprawny. Ale zaczął nowe, ciekawe życie. Chyba nawet ciekawsze. Historię eksperta, któremu spowiada się większość polskich żużlowców opowiadamy razem z firmą AKA Szczerbiccy, którą witamy na naszym podcastowym pokładzie.
Adam Pawliczek – dzyndzelek się urwoł | S03E03
Chcieliście retro żużel? To macie. Adamowi Pawliczkowi piosenki w Rybniku nagrywali. To on sprowadził do klubu węglowego dżolero, który miał wodoloty i sklepy z elektroniką. „Paweł” to ksywa Adama. Pracował na kopalni. Ale naprawdę pracował, bo to była kara za próbę ucieczki do RFN-u. Bożyszcze rybnickich tłumów opowiedział też o drucie, który go uwierał w dupę i dlatego go usunął. Tę bogatą historię zbudowaliśmy razem z BSI Construction. Słuchojcie.
Tomasz Gollob – jeszcze tego lata I S03E02
Ekspert Canal+. Generał Roman Polko tak mu wjechał na ambicję, że został mistrzem świata. Tomasz Gollob opowiada o prezesach, którzy namawiali go na… nie jeżdżenie w innych klubach. 7-krotny mistrz świata. 30-sto krotny mistrz Polski. Nieufny, bo tunerzy sprzedawali mu złom. Wielu chciało mu dokopać. O pewnym senatorze z Gorzowa też jest oczywiście mowa. Zapraszamy do domu Tomasza Golloba. Ogrzewanego gazem. Dlatego mecenasem odcinka jest Immergas Polska.
Kacper Woryna – szpyndlikorz | S03E01
Szpyndlikorz lubi liczyć piniondze. Ale to je tyż człowiek fest drobiazgowy i precyzyjny w kożdyj sprawie. Tera po polsku. O dobrej żonie z ROW-u, Australii, Andziku i Janeczce, chomiku i o tym co 5 złotych potrafi zrobić z człowiekiem. A wszystko to zrobiliśmy dzięki BSI Construction. Dziękujemy i zaczynamy trzeci międzysezon!